Markýzy

Markýzy

Markýzy a pergoly jsou tím nejčastějším způsobem zastínění balkónů, teras a zahrad. Díky markýzám od STRMAT můžete vaše venkovní prostory využívat zcela na plno. Poskytují příjemný stín, ochranu před prudkým sluncem či mírným deštěm. Markýzy ocení zákazníci, kteří chtějí ráno posnídat na čerstvém vzduchu, odpočívat v letních parních dnech anebo posedět venku s přáteli. Pro majitelé restaurací se zahrádkou, kaváren či obchodů jsou markýzy skvělým způsobem jak zpříjemnit zákazníkům návštěvu. V sortimentu STRMAT najdete výsuvné markýzy, které vás ochrání před sluncem a boční markýzy, které vám poskytnou soukromí a také poslouží jako výborný předěl prostor. Zvláštní kategorii pak tvoří pergoly, které nabízíme i v provedeních s nosnou konstrukcí. Samozřejmostí je pestrý výběr barev a látek a nejrůznějších typů provedení.

Výsuvné markýzy

S výsuvnými markýzami od STRMAT kdykoliv snadno a rychle zastíníte a zútulníte váš balkón či terasu. Výsuvné markýzy najdou své uplatnění při stínění teras, balkónů, zahrádek i výloh obchodů. Díky naší široké nabídce látek a barevných vzorů budou výsuvné markýzy nejen kvalitní stínící technikou, ale také dekorativním prvkem vašeho domu, který s ním hravě sladíte. Zdarma vám markýzy zaměříme a přesně na míru dodáme ve velmi krátkém čase. V nabídce STRMAT naleznete klasické otevřené typy markýz a nebo provedení s designovou krycí kazetou, která ukrývá látku a chrání ji před nečistotami a nepříznivým počasím.

Kvalitní akrylové látky

Látky markýz jsou tvořeny ze 100% akrylovými vlákny, které jsou následně barveny a impregnovány. Markýzy tak odolávají mírnému dešti, nečistotám a zachovávají si svou barvu po mnoho sezón.

Kotvení markýz

Díky širokým možnostem montáže naše markýzy vyhoví požadavkům všech zákazníků. Markýzy STRMAT lze montovat přímo na stěnu, do stropu či na krokev. Rádi vám pomůžeme vybrat vhodný typ uchycení a zdarma vám markýzy zaměříme.

Způsoby ovládání

Markýzy zle ovládat manuálně a elektricky. Klasické ruční vytahování se provádí pomocí kliky s převodovkou. Elektricky lze markýzu ovládat pomocí vypínače na stěně, dálkového ovládání anebo špičkové řídící automatiky.

Doplňky a příslušenství

Markýzy STRMAT lze vybavit řadou dalšího příslušenství, které vám dopřejí vyšší komfort či ochrání vaši investici do nové markýzy. Vybírat můžete z chytrých řídících systémů, zabudovaných osvětlení a jiných stylových doplňků, které dodají vaší terase i balkónu na luxusu a vám na zaslouženém pohodlí.

Řídící systém slunce/vítr automaticky ovládá markýzu v závislosti na počasí. Při ostrém slunku markýzu automatiky rozvine a při silném větru naopak markýzu složí a ochrání ji tak před případným poškozením. Dále lze tento systém rozšířit o dešťové čidlo, které reaguje na vysoce intenzivní déšť.

Světelná lišta s halogenovými či LED světly vám poskytne příjemné světlo k večernímu odpočinku a posezení při příjemném večerním chladu. Lišta příjemně osvětlí celou vaši terasu či balkón.

Výsuvný volán je volitelným doplňkem mnoha modelů markýz v našem sortimentu. Volán je dodatečná vertikálně spouštěná látka z čelního nosného profilu, která vás ochrání před nízkým sluncem, chladným vzduchem a poskytne vám na terase opravdu plné soukromí. Podobného efektu dosáhnete i s bočními markýzami STRMAT.

Kloubové markýzy

Kloubové markýzy jsou nejvyhledávanějším typem markýz, které jsou vysoce stylové, spolehlivé a přitom cenově přátelské. Markýza je rozvinuta nad požadovanou plochu pomocí kloubových ramen, která nesou čelní profil s potahem. Pevné komponenty zaručují vysokou spolehlivost a odolnost před nepříznivými vlivy. U STRMAT můžete volit z několika rozdílných základních barev konstrukce včetně individuálního lakování. Látku a barvy potahu lze vybírat z velmi široké základní škály a za drobný příplatek můžete získat nadstandardní barevné provedení a vzhled. Kloubové markýzy lze vybavit širokou škálou příslušenství. Svinutá látka není na rozdíl od markýz kazetových chráněna designovou kazetou před nečistotami a negativními vlivy počasí. Vybrané modely však lze vybavit polo-kazetou, která částečně svinutou látku chrání.

Kazetové markýzy

Široký výběr, vysoká odolnost a do detailu propracovaný design jsou hlavní vlastnosti kazetových markýz od STRMAT. Výhodou kazetových markýz je uložení látky v krycím boxu, který ji chrání před znečištěním, povětrnostními vlivy a prodlužuje tak její životnost a barevnou stálost. I pro kazety lze vybírat hned několika základních barevných provedení, díky čemuž ji můžete sladit s fasádou a zbytek markýzy. Kazetové markýzy jsou nejen špičkovým stínícím prvkem, ale také velmi ozdobným prvkem každé terasy, zahrady či balkónu. Objevte jejich výhody i vy a v případě dotazů či zájmu nás neváhejte nezávazně kontaktovat.

Boční markýzy

Dotáhněte stínění vaší terasy a balkónu do konce a získejte stínění před nízkým sluncem a ochranu soukromí před zvědavými sousedy s bočními markýzami STRMAT. Boční látkové clony jsou uloženy v pevně ukotveném boxu, které lze v případě potřeby jednoduše za profil vytáhnou a upevnit do protilehlého držáku. Box s navinutou látkou se nejčastěji kotví na stěnu objektu a protější držák též na stěnu či do speciální stojky. Boční markýzy jsou vysoce stabilní konstrukce, která odolává i nepříznivým vlivům počasí. Lze je také snadno využít k vytvoření předělů na velkých terasách i zahrádkách a tím poskytnout soukromí vašim hostům.

Pergoly a stínění zimních zahrad

Pergoly představují vysoce efektivní ochranu proti slunci, větru a dešti. Jsou nedílným doplňkem rodinných domů, chalup v přírodě i restaurací či kaváren. Díky pergolám od STRMAT můžete v letních měsících využít vaše venkovní prostory na maximum, užívat si čerstvého vzduchu za maximálního pohodlí. Volit můžete z pergol bez nosných konstrukcí, které lze montovat na již hotové přístřešky a zimní zahrady. Druhou možností jsou pergoly s hotovými nosnými konstrukcemi. Ty mohou být samostatně stojící kdekoliv v prostoru zahrady, nebo ve formě konstrukce, která se kotví ke zdi domu.

Náš sortiment se na trhu vyznačuje širokým výběrem vysoce kvalitních a odolných provedení pergol, možnostmi úprav přesně na míru a nadstandardní pětiletou zárukou. Vybírat můžete z širokého palety barev nejen pro látky, ale také nosné prvky. Samozřejmostí jsou možnosti elektrického ovládání, řešení svodu dešťové vody, řada volitelných doplňků. Pergoly STRMAT pomohou dotvořit vzhled vašeho domu, zlepší jeho prestiž a přitom získáte luxusní místo k odpočinku s rodinou či přáteli.

Markýzy nejen pro Prahu a střední Čechy

Poskytujeme profesionální montáž markýz a pergol nejenom v západních a středních Čechách. Naše markýzy a pergoly těší řady zákazníků a zdobí řady objektů ve městech jako jsou Praha, Plzeň, Beroun, Příbram, Benešov, Kladno či Strakonice. K veškerému sortimentu stínící techniky poskytujeme zaměření zdarma a na naše služby získáte záruku nadstandardních 5 let. Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes a získejte komfort, který si zasloužíte!

centrála STRMAT

centrála a showroom
pro Prahu, Prahu-Západ a středočeský kraj

Hálkova 716,
Dobřichovice

Pobočka STRMAT

Jeřabinová 13,
Praha 5
(poblíž Prahy 6)

Pobočka STRMAT

Mirovická 36,
Praha 9
(poblíž Praha 8)

Pobočka STRMAT

Novorossijská 9,
Praha 10
(poblíž Prahy 3, Praha 2)

Kontakty

Martin Kocman
Technický poradce, obchodník