Plisé

Plisé

Plisé (také plissé) jsou moderním typem látkového stínění oken, které si získává na oblibě mezi stále vyšším počtem našich zákazníků. Plisé jsou tvořena z látky přehýbané v úzkých horizontálních pruzích. Tu lze následně stahovat (napínat) či vytahovat a tím zastínit požadovanou plochu okna. Právě tyto jemné sklady s širokou variací látek a barevných vzorů ze sortimentu STRMAT z nich dělají velmi elegantní a vkusný doplněk interiéru a to zejména v naší nabídce luxusních produktů. Plisé jsou i vysoce efektivní stínící technikou. Nabízíme od velmi jasných barev a průsvitných látek, až po skutečně syté a zatemňující varianty. Do jednoho plisé lze přitom nakombinovat dvě rozdílné látky. Poskytujeme řešení přesně na míru vašim oknům nejrůznějších velikostí i tvarů.

Plisé pro vertikální okna a dveře

Naše plisé jsou vhodná pro všechny typy oken, eurookna a prosklené dveře. Díky možnosti bočního vedení je lze využívat i pro výklopná okna či při otevření okna. Nejčastěji se plisé uchycují přímo do zasklívacích lišt, což poskytuje maximální flexibilitu, ale lze je montovat přímo na stěnu či do nadpraží okna. Skládaná látka plisé je ukotvena mezi horním a spodním nosičem. Látku plisé lze jednoduše stáhnout do požadované výšky, ve které plisé zůstane. Díky tomu máte maximální kontrolu nad mírou vstupujícího světla a soukromí ve vašem interiéru.

Plisé nejsou jen efektivním stíněním, ale také dekorativním prvkem interiéru. V naší široké nabídce najdete vše od světlých barevných odstínů až po velmi syté a zatemňující látky. Ty také mohou být zdobeny nejrůznějšími vzory a motivy, které oživí váš interiér a dodají mu na módním a individuálním vzhledu. Pokud toužíte po naprosto bezkonkurenčním řešení, nahlédněte také do naší kategorie luxusní, kde najdete plisé od předních evropských výrobců Leha a Luxaflex. Na všechna plisé od nás získáte záruku nadstandardních 5 let a zdarma je zaměříme přesně na míru vašim oknům.

Plisé do střešních oken

Díky lehkosti plisé a bočnímu vedení lze plisé bez problémů umístit i do střešních oken, kde se kotví přímo na rám okna. Kvalitní stínění do střešních oken od STRMAT pomůže v letních měsících udržet nejen vaše podkroví v příjemné teplotě a s požadovanou mírou světla pro každou situaci. Pro plisé do střešních oken můžete vybírat ze stejně bohaté škály barev a vzorů jako u ostatních a díky tomu se nemusíte bát, že byste je nemohli sladit se zbytkem oken v interiéru. Pokud se vaše střešní okna nachází velmi vysoko, lze plisé ovládat i pomocí kliky s převodovkou.

Plisé pro zimní zahrady

Plisé jsou také perfektním řešením vnitřního stínění zimních zahrad a skvělým dekorativním prvkem. V nabídce STRMAT naleznete světlé a živé barvy, které se k zimním zahradám perfektně hodí. Díky flexibilitě našich plisé s nimi lze zastínit i okna velmi atypických tvarů a rozměrů. Dopřejte si příjemný stín k zaslouženému odpočinku a soukromí před zvědavými pohledy z okolí. Neváhejte nás kontaktovat ještě dnes a zdarma je pro vás přijedeme přesně zaměřit.

Plisé ze dvou látek – “den a noc”

Plisé v sobě mohou kombinovat hned dvě naprosto odlišné látky. Velmi oblíbená varianta je tzv. „den a noc“. Jedna část plisé je tvořena světlou a dobře průsvitnou látkou, která přes den propouští příjemné množství světla a chrání vaše soukromí. Ta druhá je naopak z velmi sytých a tmavých látek (i zatemňujících), které vám dopřejí naopak nerušený spánek či sledování televize bez zbytečných odlesků.

Dvojitá plisé

V sortimentu STRMAT naleznete i plisé se zdvojenou strukturou od špičkového výrobce Luxaflex. Toto inovativní řešení umožňuje vyšší kontrolu a možnost přizpůsobení nad světlem prostupujícím do interiéru a poskytuje výrazně vyšší izolační vlastnosti. Výhodou volby plisé z naší kategorie luxusní je také široký výběr z více než 200 různých barev a hned několika rozdílných šířek lamel (skladů látky).

Atypické tvary oken

Plisé zaměříme a dodáme přesně na vaše okna těch nejrůznějších tvarů. Mohou být ve tvaru lichoběžníků, trojúhelníků, pětiúhelníků, šestiúhelníků, ale také kruhová, půlkruhová či čtvrtkruhy. Pro prosklené plochy velmi malých či speciálních rozměrů, kde by jiné zastínění nebylo možné, lze dodat fixní provedení. Ačkoliv tento typ nelze ovládat, ale pomůže vám doladit celkový dojem a vzhled .

Luxusní plisé Leha a Luxaflex

Jelikož mohou být plisé opravdu módním doplňkem interiéru, nabízíme i produkty od předních evropských výrobců Leha a Luxaflex. Tyto plisé jsou vyráběna s milimetrovou přesností z vysoce kvalitních látek. Samozřejmostí je jejich dlouholetá odolnost a barevná stálost. V nabídce STRMAT naleznete veškeré jejich produkty, dostupné ve všech provedeních a barevných variacích. Vybrat si u nás můžete až z několika stovek barevných variací, které dodají vašemu interiéru luxusní a osobitý nádech. Tato plisé vás osloví nejen svým vzhledem, ale také mnohem lepšími stínícími vlastnostmi a vyšší odrazivostí světla.

Ovládání plisé

S plisé od STRMAT získáte hned několik možností ovládání. Velice oblíbené je ovládání pomocí madla, se kterým si tahem umístíte plisé přesně do požadované polohy. Je možné využít i klasické způsoby známé od rolet či žaluzií a to pomocí řetízku nebo šňůry s brzdou. Tyto metody lze vybavit ochrannými prvky pro bezpečnost dětí a domácích mazlíčků, které zabrání jejich uškrcení či dalším poraněním. Pro náročné zákazníky jsou k dispozici i provedení s motorickým a dálkovým ovládáním. Toto maximálně komfortní řešení je perfektní volbou při stínění ploch velikých rozměrů a zimních zahrad.

Údržba plisé

Snadná údržba a čištění je jednou z dalších výhod látkových plisé. Odolné materiály odpuzující prach totiž stačí otřít pouze vlhkou utěrkou. V případě potřeby je lze čistit v připravené vodní lázni s čistícím přípravkem a následně usušit. Veškeré podrobné informace o péči a čistění vám k plisé od STRMAT rádi poskytnou naši profesionálové.

Plisé Praha a střední Čechy

Naše profesionální služby jsou dostupné mimo jiné pro Prahu, Plzeň, Beroun, Příbram, Benešov, Strakonice, Kladno a okolí. Působíme téměř v celých středních a západních Čechách. Pokud máte zájem o naše produkty a nejste zrovna poblíž, nebojte se nás kontaktovat a rádi se pokusíme vymyslet řešení i pro vás.

centrála STRMAT

centrála a showroom
pro Prahu, Prahu-Západ a středočeský kraj

Hálkova 716,
Dobřichovice

Pobočka STRMAT

Jeřabinová 13,
Praha 5
(poblíž Prahy 6)

Pobočka STRMAT

Novorossijská 9,
Praha 10
(poblíž Prahy 3, Praha 2)

Pobočka STRMAT

Mirovická 36,
Praha 9
(poblíž Praha 8)

Kontakty

Martin Kocman
Technický poradce, obchodník