TOORS GUARDY

TOORS GUARDY

Kvalitní, elegantní a cenově dostupná – taková jsou sekční vrata TOORS GUARDY. Výhodou sekčních vrat je styl jejich otevírání a zavírání. Vrata jsou speciálním mechanismem vytahována po sekcích nahoru do prostoru pod stropem vaší garáže. Díky tomu si nemusíte hlídat dostatečný prostor před garáží a v garáži vám také nezaberou místo. Vybrat si můžete z široké škály barev, provedení i příslušenství. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte spolehlivá garážová vrata s profesionální montáží od STRMAT.

Provedení vrat, povrchy a odstíny

Vrata TOORS si můžete vzhledově maximálně připůsobit vašim představám. Vybírat si můžete z bohaté nabídky provedení vrat, téměř nekonečné palety barev a různých povrchů panelů. Provedení vrat ovlivní jejich celkový dojem a dodá jim požadovaný plastický vzhled.

Vybrat si můžete z hladkého porvchu, provedení se středovou drážkou, provedení ve stylu lamely, kazetového provedení a V profilu.

Pro svá nová sekční vrata od STRMAT můžete zvolit libovolnou barvu ze vzorníků RAL a NCS, nebo některou z fólií imitující dřevo. Díky tomu máte jedinečnou možnost sladit vaše nová vrata s fasádou garáže či domu. Porvch panelu může hrát při volbě té správné barevné kombinace velikou roli ve finálním vzhledu. Můžete si vybrat hned ze čtyr textur:

  • Hladký povrch, který se vyznačuje svou jednoduchostí a jednolitým dojmem.
  • Woodgrain je nejčastěji využívaný typ povrchu pro garážová vrata. Jedná se totiž o strukturovou imitaci dřeva, která je vhodná pro kombinaci s barevnou imitací.
  • Stucco je tradičním provedením panelu, který neztrácí na oblíbenosti. Jeho jemná struktura se podobá pomerančové kůře.
  • V profil zastupuje méně využívaný a netradiční vzhled. To ovšem neznamená, že by nemusel být tím pravým a moderním profilem pro vaši garáž!

Vedení a montáž sekčních vrat

Velmi často je rozhodujícím faktorem při výběru vrat jejich montáž a rozměry stavebního otvoru garáže. Vrata TOORS GUARDY mají hned tři varianty vedení, které je dělá vhodné pro klasické, ale i omezené otvory. Nechte si od nás vrata GUARDY zdarma zaměřit a poradíme vám ten nejvhodnější typ vedení.

  • Standartní vedení se používá tam, kde výška není problém. Nad hranou otvoru pro standartní vedení musí být volný prostor alespoň 420mm.
  • Vedení pro nízký překlad je tím nejčastěji využívaným systémem vedení, který má pružiny umístěny na překladu. Instalace tohoto vedení včetně motorového pohonu vyžaduje minimálně 200mm nad hranou otvoru.
  • Vedení pro velmi nízký překad jsou tím prostorově nejúspornějším možným vedením sekčních vrat. Pružiny vrat jsou umístěny v zadní části, díky čemuž je možné vrata instalovat od minimální výšky pouhých 100mm pro ruční ovládání a 130mm pro ovládání motorické.

Prosklená vrata i dveře

Pokud chcete vpustit do vaší garáže trochu přírodního světla, můžete se spolehnout na vrata od STRMAT. Do vrat GUARDY si u nás můžete objednat i celohliníkové sekce, které je možné vyplnit materiálem dle vašich požavků. Můžete tak vytvořit částečně či úplně prosklené sekce ve vašich garážových vratech. Okna se vyznačují výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a odolností proti povětrnostním vlivům. I pro okna můžete volit hned několik různých designových provedení a to včetně barevných variant prosklení. Do sekčních vrat GUARDY je také možné zabudovat průchozí dveře a to s extrémě nízkým prahem, který vám nijak nebude překážet.

Komfortní elektronické ovládání

Ačkoliv to není podmínkou, tak v dnešní době patří k moderním garážovým vratům elektrické ovládání s dálkovým ovladačem. Díky tomu můžete pohodlně vjíždět do vaší garáže bez nutnosti vystupování z vozu. Vrata GUARDY jsou vybavena špičkovým pohonem od německého výrobce Tormatic. Jedině ty vám totiž zaručí tichý a bezúdržbový provoz s dlouhou životností a s rychlostí otevírání až 24 cm/s. Pohony jsou vybaveny i funkcí soft dojezd a rozjezd, která pohyb vrat při rozjedu a dojezdu zpomalí, což pomáhá chránit jejich ostatní komponenty a prodlužuje tak celkovou životnost vašich vrat.

Při výběru pohonu pro vrata je pro zákazníky, kteří věcí co chtějí, důležitá i elektrická spotřeba a bezpečnost. Pohony Tormatic se mohou pochlubit velmi vysokou úsporou energie. Ve stand-by režimu, kdy není pohon aktivně využíván (což je většinu času), pohon spotřebovává méně než 0,5 Wattů. Také kladou řádný důraz na bezpečnost provozu. V případě kontaktu vrat s překážkou dojde automaticky k jejich zastavení a zpětnému chodu, aby se překážka uvolnila. Dálková ovládání jsou dostupná ve dvou i čtyřkanálovém provedení a lze s nimi ovládat řadu dalšího příslušenství či systémů, jako je například osvětlení. Dálkové ovladače fungují na frekvenci 433MHz. Jsou odolné vůči rušení a zabezpečeny plovoucím kódováním KeeLoq.

Bezpečnostní prvky

Vrata GUARDY vynikají velmi vysokou bezpečnostní provozu. Jsou certifikována podle evropské normy EN 13241-1. Vedení po stranách je uzavřené, čímž je znemožněno vsunutí ruky nebo jiných předmětů mezi vodíci profily a vratové křídlo. Hrany sekcí se speciální ochranou neumožňují přiskřípnutí či zranění prstů zvídavých dětí. Samozřejmostí je i pojistka pro případné prasknutí pružiny, která v takovém případě zachytí vratové křídlo a neumožní jeho zpětný pád. Motorové ovládání automaticky reaguje na překážku při zavírání a spustí zpětný chod.